O táboře

Jsme I. turnus letního tábor Sokola Lomnice nad Popelkou, tábora s více než čtyřicetiletou tradicí. Každý rok vyjíždíme na 14ti denní pobyt do samého srdce chráněné krajinné oblasti Český ráj. Tábor je určen pro děti školního věku. Program je přizpůsoben dětem prvního a druhého stupně základní školy.

Celý pobyt probíhá etapová hra, kdy děti rozdělení do družstev mezi sebou soupeří při řešení různých úkolů, hříček a hlavolamů. Z mnoha činností lze dále zmínit celodenní a dvoudenní výlety, bojové hry a sportovní soutěže jako je přehazovaná nebo ringo . V těsné blízkosti tábora se nachází oblast Čertoryje a Věžický rybník. V širším okolí se pak nachází zámek Hrubá Skála, hrad Trosky, hrad Kost a zámek Valdštejn. Hlavním vedoucím tábora je Ondřej Sucharda. Tábora se účastní instruktoři a praktikanti a samozřejmě nesmíme zapomenout na zdravotníka a paní kuchařky.

Čtrnáctidenní pobyt spojuje etapová hra  s určitým tématem. Všechny hry spolu souvisí, nebo se doplňují. Děti jsou rozděleny do výkonnostně co nejvíce vyrovnaných družstev zhruba po deseti. Za každou soutěž se družstvu započítávají body. Družstvo s nejvíce body na konci tábora vyhrává a získává vytoužený titul. Hry jsou běhací, mapové, umělecké, logické, poznávací, občas i trochu bojové, noční i denní, na suchu i u vody.

Během tábora probíhá sbírání bobříků.

Nezbytné vybavení táborníka najdete v seznamu, který je zasílán společně s přihláškou.